Jaké je vysávání bezsáčkovými vysavači?

rodina

Vysávání je běžnou součástí pravidelného úklidu. Sáčky s možností opakovaného použití nahradily ve vysavačích jednorázové sáčky. Pokrok se však nezpomaluje ani v této oblasti a tak se na trh dostaly i bezsáčkové vysavače. Ty nejmodernější disponují multicyklonovou technologií s kvalitními HEPA filtry a poptávka po nich roste i ve slovenských domácnostech.

Bez ohledu na to, zda máte doma alergika nebo máte-li to štěstí, že vás podobné zdravotní problémy netrápí, žít v čistém prostředí bez alergenů, roztočů a bez víření prachu je pravděpodobně i vaším cílem. Bezsáčkový vysavač tak může být zajímavou volbou i pro vás.

V tomto článku se dozvíte jaké výhody mají bezsáčkové vysavače, proč jsou „in“ a na co si dát pozor při jejich výběru.

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač?

Jelikož maximální nehygienické vysavače s sáčky, které vyprášíte někde u kontejneru a používáte dál, naštěstí pomalu odcházejí v zapomnění, na výběr máte zpravidla vysavače s jednorázovými sáčky a vysavače bez sáčků.

Jak již samotný název napovídá, jednorázové sáčky po naplnění vyhodíte a ve vysávání pokračujete nasazením nové sáčku. Ty kvalitnější mají manuální nebo automatickou záklopku, která zabraňuje nečistotám, aby se po vyjmutí z vysavače uvolňovaly mimo sáček. Celý proces výměny sáčku je tak bezproblémový, rychlý a relativně čistý. Na druhé straně, dokud sáček nevyhodíte, skladujete ve vysavači všechny vysáté nečistoty včetně prachu, roztočů či alergenů. V případě, že se vám sáček roztrhne ještě před jeho vyhozením nebo se vám uvolní klapka na otvoru, všechno to, čeho jste se za poslední týdny zbavili, máte opět v místnosti. A v ještě mnohem větší koncentraci.

Sáčkové vysavače také nedokážou oddělit nečistoty a prach, což znamená, že vše jde do filtračního sáčku. Plná kapsa, ucpané filtry a překážky v proudění vzduchu vedou ke ztrátě výkonu sání a k horším výsledkům při vysávání.

Jaké výhody má vysávání s moderními bezsáčkovými vysavači?

Moderní bezsáčkové vysavače nepotřebují žádný sáček, díky multicyklonové technologii se minimalizuje ucpávání filtrů a v proudění vzduchu nejsou žádné překážky. To zajišťuje, že multicyklonové vysavače vám nabízejí stabilně vysoký výkon bez ztráty sání a vynikající výsledky při vysávání v domácnosti nebo kanceláři.

Kromě proudění vzduchu mají bezsáčkové vysavače i další výhody. Ušetříte při koupi náhradních filtračních sáčků a zároveň šetříte životní prostředí. Největší výhodou kvalitních vysavačů je ovšem to, že během vysávání nevzniká nepříjemný zápach, který je často nežádoucím vedlejším efektem vysávání sáčkovými vysavači.

Roztoči
Jak co nejúčinněji zlikvidujeme roztoče?

Víte, jak účinně zlikvidovat roztoči v domácnosti? Jaké metody jejich likvidace jsou ty nejefektivnější? Roztoči se nejčastěji skrývají v…

Roztoči…
Při výběru se nezaměřte jen na výkon vysavače. Důležité jsou i jiné parametry

Stejně jako u jiných zařízení iu vysavačů jsou značné rozdíly mezi jednotlivými výrobci a modely. Porovnávat se proto při výběru určitě vyplatí.

Jedním z hlavních parametrů, kterých si všímejte, je sací výkon. Platí, že čím vyšší sací výkon, tím kvalitnější vysávání. Mezi další parametry, které pro vás mohou být při výběru vysavače rozhodující, patří hmotnost, ergonomie či hlučnost vysavače, které ovlivňují komfort při manipulaci. Porovnejte také příslušenství, které je součástí balení, případně které lze na vámi vybraný model dokoupit. Užitečné mohou být například hubice na parkety či na čalounění.

Další články autora

Kdy sundat vánoční ozdoby a uklidit stromeček podle tradice

Vánoce utekly jako voda a pomalu zase najíždíme do stejného kolotoče. Rodina, práce, školka, škola,...

Oživte váš obývací pokoj

Aby byl váš obývací pokoj hezký a útulný, nemusíte hned prováděn náročné nebo nákladné rekonstrukce....

Jaký vliv měly celebrity na design značky Gucci?

V letech následujících po Gucciho smrti značka nadále zaznamenávala úspěch díky jeho synům. Celebrity jako...

Je lepší seříznout odkvetlé trvalky před zimou, nebo až na jaře?

Někdo seřezává odkvetlé trvalky před zimou, někdo to dělá až na jaře – kdy je...

Nejnovější články

Kdy sundat vánoční ozdoby a uklidit stromeček podle tradice

Vánoce utekly jako voda a pomalu zase najíždíme do stejného kolotoče. Rodina, práce, školka, škola,...

Oživte váš obývací pokoj

Aby byl váš obývací pokoj hezký a útulný, nemusíte hned prováděn náročné nebo nákladné rekonstrukce....

Jaký vliv měly celebrity na design značky Gucci?

V letech následujících po Gucciho smrti značka nadále zaznamenávala úspěch díky jeho synům. Celebrity jako...
- Reklama -PR článek